APEX teknolojisi yardımıyla bir elektronik seçim uygulaması gerçeklenmesi
Implementing an electronic voting system by using APEX software tool
  1. Tez No: 387723
  2. Yazar: NEGIN KAGHAZCHI
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. TURHAN KARAGÜLER
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Bilim ve Teknoloji, Science and Technology
  7. Yıl: 2012
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Beykent Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Bilgisayar Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Bilgi Teknolojileri Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 75
Özet
Bu tez kapsamında bir elektronik seçim uygulaması, veritabanı yönetim sistemi alanında yeni bir ürün olan Oracle Application Express (APEX) kullanılarak tasarlanmış ve gerçeklenmiştir. Önerilen elektronik oylama sistemi, ülkemizde uygulanan seçim sistemi esas alınarak bir prototip üzerinden modellenmiştir. Oracle veritabanının kendine ait bir web uygulaması, geliştirilen program ile diğer web uygulama programlarına göre daha uyumlu ve hızlı çalıştığından, konuya ilişkin daha etkin bir yazılım başarılmıştır.
Özet (Çeviri)
In this thesis, an electronic voting system is designed and implemented by using a newly introduced software tool, Oracle Application Express (APEX). The suggested voting system is a prototype of our electoral system. As because Oracle Database System works more efficiently and faster with the web application program belonging to its own family, more effective software is achieved in the end of this work regarding electronic election system.