Fourier-bessel harmonik analizinde bazı uzaylar ve integral operatörler üzerine
On some spaces and integral operators in fourier- bessel harmonic analysis
  1. Tez No: 389680
  2. Yazar: ŞEYDA KELEŞ
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. SİMTEN BAYRAKÇI, PROF. DR. VAGIF GULİYEV
  4. Tez Türü: Doktora
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2014
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Akdeniz Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 90
Özet
Bu tez çalışmasının iki amacı vardır. İlk amaç Fourier- Bessel harmonik analizinde tanımlı bazı fonksiyon uzaylarını inceleyip ardından B- Campanato uzayını tanımlamak ve bu uzayın özelliklerini incelemektir. İkinci amaç ise Fourier- Bessel harmonik analizinde singular integral operatörlerin (B- singular integral operatörlerin) sınırlılığını elde etmektir. Bu amaç doğrultusunda ilk olarak B- singular integral ve vektör değerli B- singular integral operatörleri tanımlanmış ve bu operatörlerin sınırlılıkları elde edilmiştir. Son olarak B- karesel fonksiyon tanımı verilmiş ve vektör değerli B- singular integral operatörünün sınırlılığı vasıtasıyla B- karesel fonksiyonun sınırlılığı ispat edilmiştir.
Özet (Çeviri)
This thesis has two aims. The first aim of this thesis is to investigate some function spaces in Fourier- Bessel harmonic analysis then to define B- Campanato space and to study some properties of this space. The second aim is to obtain boundedness of the singular integral operators (B- singular integral operators) on Fourier- Bessel harmonic analysis. For this purpose, firstly, definitions of B- singular integral operators and vector- valued B- singular integral operators are given and boundedness of these singular integral operators are obtained. Finally, definition of B- square function is given and boundedness of B- square function is proved by using boundedness of vector- valued B- singular integral operators.