OSCAR ödülü verilen filmlerin dil özellikleri
The OSCAR award the movies language features
  1. Tez No: 393187
  2. Yazar: SEVİNÇ MEŞE
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. CENGİZ ASİLTÜRK
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Sahne ve Görüntü Sanatları, İletişim Bilimleri, Performing and Visual Arts, Communication Sciences
  7. Yıl: 2015
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Beykent Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Sinema Televizyon Ana Sanat Dalı
  12. Bilim Dalı: Sinema Televizyon Sanat Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 76
Özet
Sinema Sanat ve Bilimleri Akademisi Ödülü, daha çok OSCAR Ödülleri adıyla bilinir. OSCAR Ödülleri Organizasyonu 1927 yılında Metro-Goldwyn–Mayer Stüdyosu'nda yönetici olan Louis B. Mayer tarafından kuruldu. Mayer'in amacı, film yapımında sanatsal ve bilimsel standartları yükseltmekti. Bu kurum, adını daha fazla, her yıl önceki takvim yılında gösterime giren filmlerin, oyuncularını, yönetmenlerini, filmlerin kendilerini, senaryolarını, efektlerini, görüntülerini, müziklerini vb. ödüllendiren Akademi Ödülleriyle duyurdu. Film endüstrisinde üretilen filmlerin başarılarını onurlandıran Akademi Ödülleri, 2013 yılında resmen OSCAR olarak belirlendi. Çeşitli kategorilerde OSCAR heykeli ve liyakat olarak resmi Akademi Ödülünün kopyası verilir. İlki 1929 yılında, Hollywood Roosevelt Hotel'de sunulan bu ödül, Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi (AMPAS) tarafından denetlenir. 2015 yılında en iyi yerli yapım seçilen, Alejandro Gonzalez Innaritu'nun Birdman adlı filmi iki açıdan önemlidir: Birinci olarak kesintisiz kamera kullanımı, ikinci olarak anlık hayat ile tiyatro metninin olaylarının ve konuşmalarının iç-içe geçirilmiş anlatı yapısı. 2014 yılında En İyi Yabancı Filmi dalında birincilik ödülü alan Paolo Sorrentino'nun The Great Beauty (Muhteşem Güzellik) adlı filmi, klasik ile güncel sanat (İng. contemporary art) türlerinin karşılaştırmasını yapar. Bunu hem içerik hem sinema dilinde sergilediği için de ayrı özellik taşımaktadır. Bu noktada modern sanatla güncel sanatın karıştırılmaması gerekir.
Özet (Çeviri)
Academy of Motion Picture Arts and Sciences Award, known for more OSCAR Awards name. OSCAR Awards Organization was founded in 1927 by Metro-Goldwyn-Mayer Studio, the manager, Louis B. Mayer. Mayer's aim of making the film was to raise the artistic and scientific standards. This organization, the name more, the films released in the previous calendar year every year, actors, directors, the films themselves, scenarios, effects, images, music, and so on. He announced the award of the Academy Awards. Academy Awards, honoring achievements in film industry produced films, in 2013, officially identified as OSCAR. A copy of the statue of the OSCE in various categories and merit is given as the official Academy Awards. The first in 1929, this award is presented at the Hollywood Roosevelt Hotel, Academy of Motion Picture Arts and Sciences (AMPAS) is controlled by. Selected the best local productions in 2015, Alejandro Gonzalez Innaritu Birdman film is important in two respects: First, continuous use of the camera, the narrative second instant life with the the event of dramatic text and speech inside-passed internal structure. In 2014 for Best Foreign Language Film category in the first prize area Paolo Sorrentino's The Great Beauty (Magnificent Beauty) The film, contemporary art, classical (Eng. Contemporary art) makes a comparison of the species. It also bears distinct features and content to exhibit in both the language of cinema. At this point, modern art, contemporary art should not be confused.