Arabam (Kısa film)
My Car (Short film)
  1. Tez No: 395097
  2. Yazar: TURGAY CANDAN
  3. Danışmanlar: PROF. BURAK BUYAN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Radyo-Televizyon, Sahne ve Görüntü Sanatları, Radio and Television, Performing and Visual Arts
  7. Yıl: 2015
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Beykent Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Sinema Televizyon Ana Sanat Dalı
  12. Bilim Dalı: Sinema Televizyon Sanat Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 32
Özet
Bu tez çalışmasında, başkalarında görüp özendiğimiz unsurların, sahip olduklarımızın kıymetinin bilinmesine nasıl engel olduğu konusu işlenmiştir. Gerek maddi gerek kişilik açısından farklı özelliklere sahip iki çocuğun bir parkta karşılaşmaları ve özellikle maddi durumu kötü olanın yaşadığı psikoloji ele alınmış, istenilen mesajın verilebilmesi adına ütopik bir hayat değişimi gerçekleştirilmiştir. Bu hayat değişimi ile elimizde iken fark edemediğimiz ama kaybedildikten sonra değeri bilinenlerin aslında hayatımızda ne kadar önemli bir yer teşkil ettiği anlatılmak istenmiştir. Anahtar Kelimeler : Sınıf Farkı, Zengin, Fakir, Farkındalık, Kıymet Bilme, Özenti
Özet (Çeviri)
The objective of this thesis is to express how we ignore and did not appreciate our belongings by emulating the belongings of others. It expresses the meet of two children at the park that have different characteristics both in financial and personality basis and utopian life change occurs by addressing the psychology of the child that have a bad financial situation. It is expressed how much the things that we have are important for our life while they are gone and we did not aware of them while we have them. Key Words : Class distinction, Rich, Poor, Awareness, Appreciation, Wannabe