Gül
Rose
  1. Tez No: 528449
  2. Yazar: KHALIL SHOJAE G.
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. CENGİZ ASİLTÜRK
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Sahne ve Görüntü Sanatları, Performing and Visual Arts
  7. Yıl: 2018
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Beykent Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Sinema Televizyon Ana Sanat Dalı
  12. Bilim Dalı: Sinema Televizyon Sanat Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 44
Özet
Genç Sadık, evli bir ressamdır, ama geçimini sağlamak için, kendini iç dekorasyon ve inşaat işleri alanına yönlendirmiştir. Otellere, evlere., lokantalara duvar resimleri çalışmaktadır. Sipariş almayalı uzun zaman olmuştur. Bu yüzden maddi açıdan sıkıntı yaşamaktadır. Eski model arabasıyla korsan taksicilik yaparak evinin sadece ekmek parasını kazanmaktadır. Bir sabah evden çıkınca arabanın çalındığını far keder. Hayatta geçimini sağladığı tek şey çalındıktan sonra yasal olan tüm kazanç yolları kapanır. Eşiyle arasındaki sevgi maddi şartlardan dolayı zedelenir. Artık hırsızlık yapmaktan başka çaresi kalmamıştır. Bir araba çalmaya teşebbüs eder.
Özet (Çeviri)
Sadik is a young married artist. Because he lives off painting , he leads his job to inner designing and building art. He paints on the walls of the hotels, halls and restaurants.Since eight month ago he has not given any new orders and he is in a bad financial situation. The only work he can do is illegal taxi driving by his low class car. One morning when he comes out of his hounds out that his car is stolen. After losing his only belonging , finding all the right and legal ways barred and losing the love of his wife that's only reason is money, he finds no way but stealing, therefore he steals someone else's car.