Performance analysis of polar codes
Kutup kodlarının performans analizi
- Tez No: 395519
- Danışmanlar: DOÇ. DR. ORHAN GAZİ
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Electrical and Electronics Engineering
- Yıl: 2015
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Çankaya Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 51
Özet
Bu tez çalışmasında kutup kodların ardışık olarak çözümlenmesi için bir yöntem önerdik. Önerilen yöntem paralel işlemcilerle gerçekleşebilir ve yüksek çözüm hızına sahip iletişim sistemlerinin yapılmasında kullanılabilir. Önerilen metodun donanımsal olarak gerçekleştirimi oldukça basittir. Önerilen algoritma Matlab programlama dili kullanılarak bilgisayar ortamında benzetilmiştir. Benzetim sonuçları ikili silinti kanallar için yapılmış ve performans grafikleri çizilmiştir. Önerilen algoritma diğer ayrık hafızasız kanallar için de kullanılabilir.
Özet (Çeviri)
In this thesis work we propose an algorithm for the successive cancellation decoding of the polar codes. The proposed algorithm is suitable for parallel processing operations and easy to implement in hardware. The proposed algorithm is simulated using Matlab programming and performance graphs are obtained for binary erasure channels. The proposed decoding algorithm can be applied to any other discrete memoryless channel.