Negatif katsayılı analitik fonksiyonların belli alt sınıflarının bazı özellikleri
Some properties of certain subclasses of analytic functions with negative coefficient
- Tez No: 395719
- Danışmanlar: DOÇ. DR. ERHAN DENİZ
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Matematik, Mathematics
- Yıl: 2015
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Kafkas Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 78
Özet
Bu tezde yeni bir diferensiyel operatör yardımıyla tanımlanan analitik fonksiyonların iki yeni alt sınıfları tanıtılıp ve çalışıldı. Bu sınıflar için katsayı tahminleri, büyüme ve bükülme teoremleri, konvekslik ve yıldızıllık yarıçapları, kısmi toplamlar, komşuluk ve subordinasyon sonuçları ile ilgili teoremler verildi. Bunlara ilave olarak bu sınıflar için ekstremum noktalar elde edildi.
Özet (Çeviri)
In this thesis, we introduce and study two new subclasses of analytic functions which are defined by aid of a new differential operator. Some results connected with coefficients estimates, distortion theorems, radii of starlikeness and convexity, partial sums, neighborhoods and subordination results related these subclasses are obtained. Additionally extreme points for these subclasses are determined.