Diferensiyel operatör yardımıyla tanımlanan analitik yalınkat fonksiyon sınıfları
Classes of analytic univalent function defined by differential operators
  1. Tez No: 307017
  2. Yazar: YELİZ KARA
  3. Danışmanlar: PROF. DR. SİBEL YALÇIN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2012
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Uludağ Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 93
Özet
Bu çalışma üç bölümden oluşmaktadır. Birinci bölümde; çalışmanın ilerleyen kısımlarında kullanılacak olan bazı temel kavramlar ve teoremler verilmiştir. İkinci bölümde; E={z:|z|1} da analitik, ünivalent fonksiyonlar için alan teoremi ve bu teorem yardımıyla S deki fonksiyonların ikinci katsayısı için kesin bir üst sınır elde edildi.Çalışmanın esas kısmını oluşturan son bölümde de Salagean diferensiyel operatörü yardımıyla tanımlanan analitik, ünivalent fonksiyon sınıfları tanıtıldı. Ayrıca katsayı bağıntıları, distorsiyon teoremleri, ekstrem noktaları verildi.
Özet (Çeviri)
This work consist of three chapters. In the first chapter, some of concepts which will be used later are introduced. In the second chapter, basic properties of the class S of normalized functions by f(0)=f^' (0)-1=0 on E and of convex and starlike function classes which are the subclasses of S are, where E={z:|z|1} and a sharp upper bound for the second coefficient on S is obtained. In the last chapter, which consist of the main part of our study, on class of analytic, univalent functions defined by Salagean operator are introduced. In addition coefficient estimates, distortion theorems, extreme points are given.