Arsa payı karşılığı inşaat sözleşmesinde yüklenicinin ayıptan doğan sorumluluğu
Contractor's responsibility for defects regarding construction contracts in return for land share
  1. Tez No: 396853
  2. Yazar: DAVUT ARMAĞAN
  3. Danışmanlar: PROF. DR. SERAP HELVACI
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Hukuk, Law
  7. Yıl: 2015
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Marmara Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Hukuk Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Özel Hukuk Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 156
Özet
Arsa payı karşılığı inşaat sözleşmesi geniş uygulama alanına sahip bir sözleşmedir. Bu sözleşme kapsamında yüklenicinin borçlarından biri ayıpsız bir bina yapmaktır. Bu çalışmada inşa süreci esnasında ve inşa sürecinden sonra meydana gelen ayıplar incelenmiştir. Bu çerçevede yüklenicinin ayıptan doğan sorumluluğunun kapsamı ve arsa sahibinin kullanabileceği haklar açıklanmıştır.
Özet (Çeviri)
Construction contracts in return for land share is a contract which has a wide field of application. One of the contractor's obligation within the scope of this contract is to construct a building free from defects. In this study, the defects occured during construction period and after construction period has been examined. In this context, the scope of contractor's liabilty for defects and land owner's rights are explained.