Erzurum şehir içi trafik kazalarının analizi ve çözüm önerileri
An analysis of erzurum urban traffic accidents and solution proposals
- Tez No: 396997
 - Danışmanlar: DOÇ. DR. UĞUR ÖZCAN
 - Tez Türü: Yüksek Lisans
 - Konular: Kazalar, Accidents
 - Yıl: 2014
 - Dil: Türkçe
 - Üniversite: Gazi Üniversitesi
 - Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
 - Ana Bilim Dalı: Kazaların Çevresel ve Teknik Araştırması Ana Bilim Dalı
 - Sayfa Sayısı: 81
Özet
Bu tezde Erzurum şehir içi trafik kazalarının analizi yapılmıştır. Erzurum Türkiye'nin en yüksek rakımına bulunan ve doğa koşulları yönünden kış mevsiminde ağır şartlara sahip bir Doğu Anadolu ilidir. Erzurum şehir içi trafik kazalarının önceden önlenmesi için tez kapsamında 2000-2013 yılları arasında Erzurum şehir içinde meydana gelen trafik kazaları verileri incelenmiştir. Bununla birlikte, Erzurum ilinde konu ile ilgili idari yetkililerin ve uzmanların görüşleri alınmıştır. Bu görüşler ile verilerden elde edilen sonuçların analizi yapılmıştır.
Özet (Çeviri)
In this thesis, an analysis of Erzurum urban traffic accidents is performed. Erzurum is located in Turkey's highest altitude, and it has a heavy winter conditions. In this thesis, in order to prevent traffic accidents, Erzurum urban traffic accidents data between the years 2000-2013 are analyzed. Besides, in the province of Erzurum, the views of the administrative authorities and experts on the subject are taken. These views and the data are analysed.