Madencilik faaliyetleri için alınması gerekli izinler ve Muğla ili Milas ilçesi Sarıçay mevkii kum-çakıl ocakları için uygulama
Obtaining permission required for mining activities and Milas district of Mugla province application for Saricay location sand and grave mines
  1. Tez No: 405114
  2. Yazar: ALİ EKMEL KELOĞLU
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. AVNİ GÜNEY
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Maden Mühendisliği ve Madencilik, Mühendislik Bilimleri, Mining Engineering and Mining, Engineering Sciences
  7. Yıl: 2015
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Maden Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 108
Özet
Bu çalışma Milas İlçesi, Sarıçay bölgesinde yapılması planlanan madencilik faaliyeti öncesinde dikkat edilmesi gereken yer seçimi, mülkiyet durumu (tapu veya ihale yoluyla devletten kiralama) hususlarının avantaj ve dezavantajlarının incelenerek dikkat edilmesi gerekli hususların belirtilmesi. İzinler aşamasında bürokratik incelikler ve sürecin hızlandırılması için alınması gerekli önlemler. İşletme faaliyet sırası ve sonrasında karşılaşılabilecek olan teknik ve idari iş yükleri ile Madencilik faaliyeti sırasında mevzuatlara uygun çalışma, çevre sağlığı, iş yeri emniyeti, iş sağlığı ve güvenliği hususları ve ayrıca her türlü İdari cezaya karşı öncesinden alınması zorunlu tedbirler ve çevre ile uyum konuları incelenerek önerilerde bulunulacaktır.
Özet (Çeviri)
This study Milas district, Sarıçay of the choice of location should be considered priortomining activities planned, owner ship status (deed or lease from the state through auctions) the advantages and specifying the necessary matters to be considered by examining the disadvantages issue. Bureaucratic niceties in the permissions stage and taking the necessary measures to accelerate the process. Business activity during and after the techniques that may be encountered and properoperation of legislation during the mining operations and administrative workload, environmental healty, work place safety, occupational health and safety issues, as well as all kinds of administrative penalties to be taken from the counter before the mandatory measures and examining compliance with these environmental will make proposals