Kamu kurumlarında motivasyon uygulamalarının çalışanların örgütsel bağlılıklarına etkileri ve bir alan araştırması
The motivation of employees in public institutions aiming application analysis of the impact of organizational commitment a practical field work
  1. Tez No: 407019
  2. Yazar: BÜLENT ERSAY
  3. Danışmanlar: PROF. DR. ALAİTTİN KAZIM KİRTİŞ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İşletme, Business Administration
  7. Yıl: 2015
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: İstanbul Gelişim Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 116
Özet
Tezin başlığı,“Kamu Kurumlarında Motivasyon Uygulamalarının Çalışanların Örgütsel Bağlılıklarına Etkilerinin Analizini Amaçlayan Uygulamalı Bir Alan Çalışması”olarak belirlenmiştir. Tez konusu olarak bu konunun ele alınmasının sebebi, kurumlardaki motivasyonun yüksek olması ile verimliliğin sağlanabilmesidir. Her kurumda motivasyonun aynı seviyelerde olmadığı düşünülmektedir. Birçok kurumda verimliliğin geliştirilmesini sağlayacak çeşitli çalışmalar yapılmaktadır. Bu çalışmada, neden-sonuç yöntemini esas alan sorular örgüt çalışanlarına sorularak, kamuda çalışan muhtelif personelin motivasyonunu ve örgütsel bağlılıklarına artıran önemli nedenler tespit edilmeye çalışılmıştır.Araştırma, ölçek sorularından elde edilen bulgular ışığında, motivasyon ve örgütsel bağlılık konusundaki sorunları dikkate alıp, bunu uygulamalı çalışmayla elde edilen verilerle destekleyip, bilimsel sonuç ve önerileri tarafların yararlarına sunmak amacıyla yapılmıştır.
Özet (Çeviri)
The title of the thesis,“the motivation of employees in public institutions aiming Application Analysis of the Impact of Organizational Commitment A Practical Field Work”is defined as. Reason for addressing this issue as a thesis subject, the efficiency can be achieved with higher motivation in organizations. Each institution is considered to be at the same level of motivation. Many organizations will allow the development of productivity is done several studies. In this study, the cause-effect method is based on asking questions to corporate employees, important factors increasing the motivation of various public employees and their organizational commitment have been tried to be determined. The research findings obtained from questions in the light of the scale, taking into account issues with motivation and organizational commitment, supporting it with data obtained by the practical work is carried out to provide the scientific results and benefits of the proposals on the side.