Simulation and comparison of a new network protocol
Yeni bir ağ protokolünün simülasyonu ve karşılaştırması
  1. Tez No: 415382
  2. Yazar: BAYISA KUNE MAMADE
  3. Danışmanlar: DR. MALİK KEMAL ŞİŞ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Computer Engineering and Computer Science and Control
  7. Yıl: 2015
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Dokuz Eylül Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Bilgisayar Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 89
Özet
Kullanım bugün aktif kuyruk yönetimi (AQM) algoritmaları TCP çıkışını alçaltır hizmet saldırı düşük oranlı reddi olarak adlandırılan hizmet reddi saldırısı bir tür karşı savunmasız olduğu bulunmuştur. Sağlam Rastgele Erken Teşhis (WRED), onlar RED beslemek önce bu saldıran paketleri filtrelemek için tasarlanmış bir AQM algoritması. Bu algoritma performansı değerlendirilerek yerel durum yoğunluklarındaki saldırı varlığı sırasında diğer etkin sıra yönetimi algoritması ile karşılaştırılır. Ancak, analiz sadece saldırı döneminde TCP ortalama verimi üzerinde duruldu. Bu çalışmada, RED'i gelen algılama ve filtreleme parçası benimsemiş ve bizim Portakal AQM entegre ve anlık ve ortalama TCP throughput analiz genişletilmiş; Kullanılan duyarlılık, özgüllük ve doğruluk filtresi derecesini ölçmek için. Her durumda, analizin sonucu Sağlam Portakal algoritması TCP throughput açısından RED daha yüksek performans gösterir; Robust Orange RED daha saldırı paketi filtreleyerek daha hassastır ve Sağlam Turuncu RRED daha normal bir kullanıcının paket alma iyidir. Sağlam Portakal filtreleme saldırı paket derecesinin ölçülmesi daha doğrudur.
Özet (Çeviri)
The active queue management (AQM) algorithms in use today are found to be vulnerable to a type of denial of service attack called low-rate denial of service (LDoS) attack which degrades TCP connection throughput. Robust Random Early Detection (RRED), an AQ M algorithm, is designed to filter out these attacking packets before they are fed to the RED. Performance of this algorithm is evaluated and compared with other active queue management algorithm during the presence of LDoS attack. However, the analysis only focused on average throughput of TCP during the attack period. In this work, we adopted the detection and filtering part from RRED and integrated it to our Orange AQM and expanded the analysis to instantaneous and average TCP throughput; used sensitivity, specificity and accuracy measures to determine the performance of the filter. In all the cases, the result of the analysis shows that Robust Orange algorithm performs better than RRED in terms of TCP throughput; Robust Orange is more sensitive in filtering out attack packets than RRED and Robust Orange is better in receiving normal user's packet than RRED. The accuracy measure of Robust Orange is better than that of RRED.