1000 ton/gün kapasiteli kömür hazırlama tesisinin teknolojik ve ekonomik tasarımı
- Tez No: 4162
- Danışmanlar: DOÇ. DR. ALİ AKAR
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Maden Mühendisliği ve Madencilik, Mining Engineering and Mining
- Yıl: 1988
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Dokuz Eylül Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Sayfa Sayısı: 175
Özet
ÖZET Bu çalışmada, 1000 ton/ gün kapasiteli Taşkömürü hazırlama tesi si için jig, ağır ortam siklonları ve flotasyon yöntemiyle zen gin leştirilmesi ön görülen bir akıw şeması geliştirilmiştir. Tesis için seçilen makina-ekipmanın yatırım maliveti mular1 m üstsel katsayı yöntemiyle hesaplanmıştır e İsletme maliyeti tesbit edilmiş ve sonuçta projenin toplam yatırım maliyeti çıkartılmış tır» Sonuç olarak, yatırımın ekonomik analiz yapılmış ve puojenin ka- buledilebilir olduğu saptanmış tır 0
Özet (Çeviri)
SUMMARY In this study, a flow-sheet included jiğ, dense medium cryelone and flotation processes has been developed for the concontrati- on of hardcoal which has the capacity of 1000 tons pet* day. The investment cost of the choosing machine-equipment for this plant has been calculated by mular'e method. The operation cost was determined and then total cost of project was calculated. It was determined that the project was convenient from the point of wiew of economic analysis.