Kuaterniyon çeşitleri ve de Moivre formülleri
De Moivre's formula with thevarious types of quaternions
  1. Tez No: 416963
  2. Yazar: SONER OFLAZ
  3. Danışmanlar: PROF. DR. BAKİ KARLIĞA, DOÇ. DR. HESNA KABADAYI
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2015
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Gazi Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 70
Özet
Bu tez beş bölümden oluşmuştur. Birinci bölüm, giriş kısmına ayrılmıştır. İkinci ve üçüncü bölümler reel kuaterniyonlar için temel kavramlar ve de Moivre formülleri ifade edilmiştir. Dördüncü bölümde split kuaterniyonların temel kavramları ve bunların kausal karakterlerine bağlı de Moivre formülleri verildi. Beşinci bölüm ise sonuç ve önerilere ayrılmıştır.
Özet (Çeviri)
This thesis consist of five chapters. The first chapter is devoted to introduction. The second and third sections was expressed de Moivre's formulas and basic conceps for real quaternios. In the fourth chapter, some preliminearies about on split quaternions and de Moivre's Formulas with respect to causal characters of split quaternion are given as in The fifth chapter is devoted to conclusions and suggestions.