Kozaklı (Nevşehir) sahası jeotermal enerji kapasitesinin belirlenmesi
Kozakli (Nevşehir) field and the indentificiation of geothermal capacity
- Tez No: 418517
 - Danışmanlar: DOÇ. DR. GÜROL YILDIRIM
 - Tez Türü: Yüksek Lisans
 - Konular: İnşaat Mühendisliği, Civil Engineering
 - Yıl: 2015
 - Dil: Türkçe
 - Üniversite: Aksaray Üniversitesi
 - Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
 - Ana Bilim Dalı: İnşaat Mühendisliği Ana Bilim Dalı
 - Sayfa Sayısı: 66
Özet
Kozaklı sahası jeotermal enerji kapasitesinin belirlenmesinin yer aldığı bu çalışma altı bölümden oluşmaktadır. Çalışmanın ilk bölümü olan giriş bölümünde; Kozaklı ile ilgili bilgiler ve jeotermal kapasite ile ilgili kısa ön bilgiler bulunmaktadır. Çalışmanın ikinci bölümünde; yenilenebilir enerji kaynakları ve halihazır jeotermal enerji potansiyeli yer almaktadır. Ayrıca bu bölümde güneş, rüzgar, hidroelektrik, biyokütlede yer almaktadır. Çalışmanın üçüncü bölümünde; jeotermal enerji ile ilgili bilgiler yer almaktadır. Çalışmanın dördüncü bölümünde; Kozaklı'nın mevcut jeotermal potansiyelin belirlenmesi ile ilgili bilgiler bulunmaktadır. Çalışmanın beşinci bölümünde Kozaklı ile ilgili değerlendirme raporuna yer verilmiştir. Çalışmanın son bölümünde ise; çalışmanın genel değerlendirmesi ile birlikte önerilere yer verilmiştir.
Özet (Çeviri)
Kozakli field consists of six sections from this study involving the determination of geothermal capacity. In the introduction; the first part of the study, information on the Kozaklı and a short preliminary information about the geothermal capacity. In the second part of the study; renewable energy sources and geothermal potential is presently located. Also in this section solar, wind, hydropower and biomass are also included. In the third part of the study; There is information about geothermal energy. In the fourth chapter; KOZAKLI contains information on the determination of the available geothermal potential. In the fifth part of the study; The place has been the evaluation report Kozaklı. In the last part of the study; place is given to proposals with the overall assessment of the work.