3-boyutlu hemen hemen α-Kosimplektik manifoldlar üzerinde bazı eğrilik tensörleri
Some curvature tensors on almost α-Cosymplectic three-manifolds
  1. Tez No: 420428
  2. Yazar: HALİL DOĞAN
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. HAKAN ÖZTÜRK
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2016
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Afyon Kocatepe Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 72
Özet
Bu tez çalışması beş bölümden oluşmaktadır. Birinci bölüm, giriş kısmına ayrılarak genel bir literatür bilgisi verilmiştir. İkinci bölümde, gerekli temel kavramlar tanıtılmıştır. Üçüncü bölümde, hemen hemen α-kosimplektik manifold yapısı ele alınmış ve bu yapı için bazı eğrilik özellikleri incelenmiştir. Dördüncü bölümde, α-Kenmotsu manifoldu için yarı simetrik şartlar ile ilgili genel sonuçlar verilmiştir. Beşinci bölümde, 3-boyutlu yarı simetrik hemen hemen α-kosimplektik manifoldu ayrıntılı bir şekilde ele alınmış ve bazı sonuçlar elde edilmiştir
Özet (Çeviri)
This thesis consists of five chapters. The first chapter is devoted to the introduction section and provide a generel knowledge of literature. In the second chapter, the necessary basic concepts are introduced. In the third chapter, the structure of almost α-cosymplectic manifold is considered and curvature properties of this structure are examined. In the fourth chapter, some general results for α-Kenmotsu manifold connected to the semi symmetric conditions are given. In the fifth chapter, semi symmetric almost α-cosymplectic three manifold is addressed in detail and some results are obtained on almost α-cosymplectic three manifold