The Laplace transformation applied to differential equations and their applications
Laplace dönüşümünün diferensiyel denklemlere uygulanması ve uygulamaları
- Tez No: 423946
- Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. REFET POLAT
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Matematik, Mathematics
- Yıl: 2015
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Yaşar Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 79
Özet
Bu tezin ilk bölümünde Matematik, Laplace dönüşümü ve diferansiyel denklem hakkında bir giriş verilmiştir. İkinci bölümünde Laplace dönüşümü ve ters Laplace dönüşümü hakkında temel bilgiler vardır. Üçüncü bölümde Laplace dönüşümü ile alakalı incelenen makaleler, karşılaştırmaları ve sonuçları verilmiştir. Dördüncü bölümde ise Laplace dönüşümünün uygulamaları verilmiştir.
Özet (Çeviri)
In the first section of this thesis, an introduction about Mathematics, Laplace transformation, and Differential Equation is given. In the second chapter, there is basic information about the Laplace transform and inverse Laplace transform. In the third chapter, inspected articles about Laplace transform, their comparison and results are given. In the fourth chapter, Applications of Laplace transformation are given.