Topolojide ayırma özelliği üzerine bir çalışma
A study on seperation property in topology
  1. Tez No: 424099
  2. Yazar: EDA DÖĞENCİ
  3. Danışmanlar: PROF. DR. ERDAL EKİCİ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2015
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 59
Özet
Hazırlanan bu tezde topolojide ayırma özellikleri üzerine bir çalışma yapılmıştır. δp-normal uzaylar ile ilişkili olan hemen hemen δp-normal uzaylar ve bazı özellikleri çalışılmıştır. Hemen hemen δp-normal uzayların çeşitli kümelerle olan ilişkileri araştırılmıştır. G.T1 uzaylar ve G.T2 uzayların tanımları verilip, G.T1 uzaylar ve G.T2 uzayların ve bazı ayırma özelliklerinin çeşitli ilişkileri araştırılmıştır. Bazı ayırma özellikleri ile ilgili olan gδpθ kapalı dönüşüm ve özellikleri üzerinde çalışılmıştır.
Özet (Çeviri)
In this thesis, some studies on separation properties in topology are considered. Some properties of almost δp-normal spaces related with δp-normal spaces are studied. The relationships between almost δp-normal spaces and some sets are investigated. The definitions of G.T1 spaces and G.T2 spaces are introduced. Some relationships of G.T1 spaces, G.T2 spaces and some separation properties are investigated. gδpθ closed mappings related with some separation properties and some properties of gδpθ closed mappings are studied.