Bazı yönleriyle Erol Güngör
Erol Güngör from some aspects
- Tez No: 42621
- Danışmanlar: DOÇ.DR. MEHMET AKGÜN
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Felsefe, Philosophy
- Yıl: 1995
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Atatürk Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Sayfa Sayısı: 129
Özet
ÖZET YÜKSEK LİSANS TEZİ BAZI YÖNLERİYLE EROL GÜNGÖR Melek ERIMİT Danışman: Doç Dr. Mehmet AKGÜN 1995, SAYFA: Jüri: Doç.Dr.Mehmet AKGÜN Bu çalışmada biz, Erol Güngör'ün kültür, tarih, dil, sanat, ahlâk, din, hukuk, iktisad konularındaki fikirlerini göstermeye gayret ettik. Ayrıca toplumsal yapı gereği bu değerlerin ne derece etkili olabileceğini araştırdık. Erol Güngör, ülkemizde bu konuları bütün bir toplumun geçmişini oluşturan vasıflarıyla incelemiş nadir insanlardan biri olduğu için kendi öz kimliğimiz paralelinde verilen örnekler üzerinde özellikle durduk. Böylece geçmişi bir sebep olarak yeni nesillere aktarım yönünde Erol Güngör'ün ne denli önemli bir yapı taşını oluşturduğunu vurgulamaya elimizden geldiğince çalıştık.
Özet (Çeviri)
II ABSTRACT PH.D.THESIS EROL GÜNGÖR FROM SOME ASPECTS MELEK ERÜMİT Supervisor: Assec-Prof.Dr.Mhemet AKGÛN 1995,Page: Jury: Assec. Prof.Dr.Mehmet AKGÜN In this work, we try to show Erol Güngör's opinions about culture, history, language, art, ethics, relagion, law and political economy. In addition, because of social structure we investigated the effecacy degree of this values. In our country, Erol Güngör is one of the rare men who had searched all the quality of historical facts about a socaity, because of this reason we especially point out the examples which is related to our genvine cultura. So, as far as we can do, we try to stress that Erol Güngör is a turning point about passing the value of the past to new generation.