Müşteri ilişkileri açısından bankacılıkta kredi maliyetlerinin belirlenmesi
Determination of credit costs in banking for customer relationship
- Tez No: 428051
- Danışmanlar: PROF. DR. SUDİ APAK
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Bankacılık, Banking
- Yıl: 2016
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Beykent Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: İşletme Yönetimi Ana Bilim Dalı
- Bilim Dalı: Finans Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 99
Özet
Sürekli gelişen bilgi teknolojileri karşısında değişim gösteren dünya ekonomisinde, rekabet sürekli olarak artmaktadır. Özellikle ekonominin baş aktörlerinden olan bankaların bu rekabet ortamına uyum sağlayabilmeleri için maliyet ve karlılık hesaplarını en iyi şekilde yapmaları gerekmektedir. Bankaların etkinliğinin ve verimliliğinin artmasında kar ve maliyet hesaplarını iyi değerlendirmeleri gerekmektedir. Bunun için müşterilerin satın aldıkları ürün ve bunun karşılığında almak istedikleri hizmetin iyi değerlendirilmesi, değerli müşterilerin belirlenmesi için önemlidir. Çünkü değerli müşterilerini bilmeyen işletmeler mevcut kaynaklarını yanlış dağıtıyor olabilirler. Bu açıdan bankaların müşteri ilişkilerinde, müşterilerini kar marjını belirlemeleri ve ona göre maliyet hesaplamalarını yapmaları gerekmektedir. Bu çalışmada müşteri ilişkileri açısından bankacılıkta kredi maliyetlerinin belirlenmesi amaçlanmıştır.
Özet (Çeviri)
Constantly evolving ınformation technology shows a change in a world economy in which competition is constantly increasing. One of the main players of the economy especially the banks best in order to adapt to this competitive environment, cost and profitability are required to make accounts. Increasing the productivity and effectiveness of banks profit and cost accounts good reviews are required. For this, they purchase the product they wish to receive service in return customers and good evaluation is important for identifying valuable customers. Who does not know its customers, handing out resources valued existing businesses, they may be wrong. From this perspective, and according to him its customers to determine the profit margin for banks in customer relationships are required to calculate the cost. In this study, to determine the cost of credit in terms of customer relations in banking.