Determination of the optimum internal layout of a warehouse
Bir deponun iç yerleşim düzeninin belirlenmesi
  1. Tez No: 42821
  2. Yazar: AYTUĞ ONUR
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. CAN AKKAN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İşletme, Business Administration
  7. Yıl: 1995
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Koç Üniversitesi
  10. Enstitü: İşletme Enstitüsü
  13. Sayfa Sayısı: 36
Özet
oz Bu çalışmada, sirkülasyon hızına göre, A, B ve C olarak sınıflandırılan malların yerleştirildiği bir depoda, deterministik bir yaklaşımla optimum iç yerleşim düzenlemesi için model geliştirilmiştir. Bu amaçla, deponun alanına, çevresine ve malların taşınmasına dayanan maliyet fonksiyonları çıkarılmıştır. Lineer programlama kullanılarak, kapı sayılan ve raf konfigürasyonu için optimal sonuçlar bulunmuştur. iv
Özet (Çeviri)
ABSTRACT In this study, a deterministic approach is developed for determining the optimum internal layout of the warehouse in which goods are located according to their turnover in three layers namely A, B, and C. Cost functions based on warehouse area, warehouse perimeter, and materials handling are derived. Optimality conditions for the number of doors and rack orientation are derived from these functions using nonlinear programming. Ill