The Foundation of a brokerage house in the period 1989-1990
1989-1990 döneminde bir menkul değerler şirketinin kuruluşu
- Tez No: 42823
- Danışmanlar: PROF.DR. İLTER TURAN
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: İşletme, Business Administration
- Yıl: 1995
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Koç Üniversitesi
- Enstitü: İşletme Enstitüsü
- Sayfa Sayısı: 27
Özet
Öz Bu tezin amacı, 1989-1990 döneminde bir menkul değerler şirketinin kurulması ve bu konuda hükümet ile iş dünyası arasındaki ilişkilerin etkilerinin incelenmesidir. Tezin yapısı şu şekildedir. Başlangıçta olay ile ilgili tüm kuruluşlar ve taraflar, ve bunların olay ile ilgili beklentileri, amaçlan anlatılmış ve incelenmiştir. Bundan soma olay ve olayın akışını etkileyebilecek parametreler hakkında bilgi verilmiştir. Amaca ulaşmak ve olayın sonucunu etkilemek için kullanılan yöntemlerin açıklanmasından sonra olay bir bütün olarak değerlendirilmiştir.
Özet (Çeviri)
ABSTRACT The purpose of this thesis is to analyze the foundation of a brokerage house in the period of 1989-1990 based on considerations about the relationship between the government and the businesses. The body of the thesis consists of the following sections. Initially the actors and their goals are described and analyzed. After giving information on the parameters influencing this issue, the methods used to achieve the goal and the outcome are described. In the conclusion the event is critically evaluated m