Analysis of banking industry and financial statement analysis of Finansbank in comparison with Interbank
Türk bankacılık sektörünün incelenmesi ve Finansbank'ın finansal raporlarının Interbank'la karşılaştırmalı olarak analizi
  1. Tez No: 42838
  2. Yazar: TÜLAY TATLISI
  3. Danışmanlar: Y.DOÇ.DR. SAUGATA BANERJEE
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Bankacılık, Banking
  7. Yıl: 1995
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Koç Üniversitesi
  10. Enstitü: İşletme Enstitüsü
  13. Sayfa Sayısı: 50
Özet
Öz Bu tezin amacı, Türkiye'deki bankacılık sektörünü incelemek ve Finansbank'ın finansal raporlarım Interbank ile karşılaştırmalı olarak analiz etmektir. Bu bankaları seçmekteki amaç, iki bankanın büyüklüklerinin ve çalışma alanlarının benzer olmasıdır. Tezde öncelikle bankacılık sektörü analiz edilmiştir ve Finansbank ile Interbank hakkında kısa bir bilgi verilmiştir. Daha sonra, bankacılıkta kullanılan bazı oranlarla, bu iki bankanın finansal raporları karşılaştırmalı olarak incelenmiştir. Son olarak ta, Finansbank için sermaye yeterliliği ve iflas etme olasılığı analizi yapılmıştır.
Özet (Çeviri)
ABSTRACT The purpose of this thesis is to analyze the banking sector in Turkey and make a comparative analysis of financial statements of Finansbank with Interbank. The reasons for selecting Finansbank and Interbank were the similarities between the two banks in terms of their size, and area of operations. The body of this thesis consists of the following.sections. Initially the banking sector was analyzed. Then, after giving general information about Finansbank and Interbank, their financial statements are analyzed with some ratios. Later on Finansbank's capital adequacy was determined and bankruptcy analysis was conducted.