Osmanlı Bankası strategy review
Osmanlı Bankası stratejik değerlendirmesi
- Tez No: 42839
- Danışmanlar: PROF.DR. RAYMOND MİLES
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Bankacılık, İşletme, Banking, Business Administration
- Yıl: 1995
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Koç Üniversitesi
- Enstitü: İşletme Enstitüsü
- Sayfa Sayısı: 69
Özet
Öz Bu raporun amacı, Osmanlı Bankası'nın özellikle sermaye piyasası ve pazarlama alanlarındaki mevcut stratejik konumunu incelemektir. İkinci bölümde, Osmanlı Bankası'nın şirket kültürünü daha iyi anlayabilmek için tarihçesi verilmiştir. Üçüncü ve dördüncü bölümlerde ise, Türk bankacılık endüstrisi ve oyuncuları hakkında genel bir değerlendirme yapılmaktadır. Beşinci bölüm, Osmanlı Bankası'nın strateji analizini, iş felsefesini, rekabet politikasını, insan kaynaklan yönetimini, organizasyonunu ve bilgi işlem sistemini kapsamaktadır. Özellikle sermaye piyasaları ve pazarlama konularına eğilinmiş ve bu alanlarda daha detaylı bir çalışma yapılmıştır. Raporda bankanın bazı stratejik noktalan hakkında çeşitli önerilerde bulunulmuştur. Altına bölüm bu önerileri özetlemektedir.
Özet (Çeviri)
ABSTRACT This report intends to analyze the current strategic positioning of Osmanlı Bankası, with a special focus on capital markets and marketing activities. In order to better understand the Osmanlı Bankası company culture, a brief summary of its history is presented in chapter 2. Chapters 3 and 4 contain a qualitative overview of the Turkish banking industry and its players. In chapter 5, the analysis of the Osmanlı Bankası strategy will include a review on the business philosophy of the Bank, its competitive strategy, human resources management, organization and its management information system. A more detailed analysis is prepared on the capital markets and marketing activities of Osmanlı Bankası. Through all the report, several recommendations are provided regarding some tactical aspects. Chapter 6 classifies those recommendations, providing some further details. m