Application of total quality management in Computer Information Technology Department of Koç University
Koç Üniversitesi'nin Bilgi İşlem Merkezi'nde toplam kalite yönetiminin uygulanması
- Tez No: 42860
 - Danışmanlar: Y.DOÇ.DR. BARIŞ TAN
 - Tez Türü: Yüksek Lisans
 - Konular: İşletme, Business Administration
 - Yıl: 1995
 - Dil: İngilizce
 - Üniversite: Koç Üniversitesi
 - Enstitü: İşletme Enstitüsü
 - Sayfa Sayısı: 97
Özet
oz Bu çalışma Koç Üniversitesi'nin Bilgi İşlem Merkezi'nde Toplam Kalite uygulanmasına yöneliktir. Bu uygulamanın gerekliliğinin ve kullanıcıların tatmin derecesinin saptanması için bir anket çalışması yapılmıştır. Bilgi İşlem Merkezi'nin servis kalitesini etkileyen problemlerin çözümünde sistematik bir yaklaşım olarak müşteri odaklılık, proses geliştirme ve toplam katılım adımlan izlenmiştir. Bu projenin sonunda, Bilgi İşlem Merkezi'nde Toplam Kalite Yönetiminin gerçekleştirilmesi için gerekli ön çalışmalar tamamlanmıştır. iv
Özet (Çeviri)
ABSTRACT This study attempts to implement Total Quality Management in the Computer Information Technology (CIT) Department of Koç University. A survey has been conducted to identify the need for the improvement of the current situation and the degree of customer satisfaction with the services provided. Three Steps to Continuous Improvement model has been used to introduce a systematic approach for solving the problems that affect the quality of the CIT services. This study has provided the necessary feedback to the customers and to the CIT Office and can be regarded as a framework which has built a fundamental understanding of the underlying issues for the implementation of Total Quality Management in the CIT Office. m