Strategic analysis of Kav.A.Ş.
Kav A.Ş.'nin stratejik analizi
- Tez No: 42870
- Danışmanlar: PROF.DR. RAYMOND E. MİLES
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: İşletme, Business Administration
- Yıl: 1995
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Koç Üniversitesi
- Enstitü: İşletme Enstitüsü
- Sayfa Sayısı: 39
Özet
öz Yaklaşık 30 yıldır Emniyet Kibritleri sektöründe faaliyet gösteren ve bu sektörde lider konumunda bulunan Kav Orman Sanayi A.Ş. Emniyet Kibritleri pazarının daralması sonucunda faaliyet konusu ile ilgili olan Oluklu Mukavva Kutu sektöründe faaliyet göstermeye başlamıştır. Türkiye'de Oluklu Mukavva Kutu pazarının artan oranda büyümesi ve Koç Grubu firmalarının oluklu mukavva kutu tüketimlerinin yükselmesi Kav Orman Sanayii'nin bu sektörde faaliyete geçmesinde en önemli rolü oynamıştır. Yazar, Emniyet Kibritleri ve Oluklu Mukavva Kutu sektörlerini ayrı ayrı incelemiştir. Söz konusu sektörlerin Türkiye ve Dünya'daki üretim, pazarlama ve satış ve rekabet durumlarım detaylı anlatmıştır. Ayrıca, firmanın her iki sektördeki mevcut stratejileri detaylı olarak irdelenmiş ve Yazar'ın mevcut stratejiler konusunda ilave önerileri de eklenmiştir. ÎV
Özet (Çeviri)
ABSTRACT Kav Orman Sanayi is a well-established Safety Match manufacturer in Turkey. After dominating this sector for 30 years and with the diminishing demand for its products, the Company recently decided to expand its operation and invest in a related product and set up a Corrugated Board Box factory. Another important reason for deciding to invest in this field was the increasing demand for Corrugated Board Box products by the sister companies within the Koç Group. The author has analyzed in detail the current market for both products in Turkey as well as Worldwide. Issues relating to production, sales and marketing, competitive market forces were investigated historically and predictions were made for future developments of the sector. In the view of the global data obtained current strategies were critically examined in detail and new corporate strategies were suggested. m