Güçlü konveks stokastik süreçlerin bazı karakterizasyonları
Some characterizations of strongly convex stoshastic processes
- Tez No: 431003
- Danışmanlar: DOÇ. DR. SELAHATTİN MADEN
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Matematik, Mathematics
- Yıl: 2016
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Ordu Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 92
Özet
Bu tez çalışması dört bölümden olşmaktadır. Birinci bölümde eşitsizlikler, olasılık teorisi ve stokastik süreçler teorisinin tarihsel gelişimini veren bir giriş yapılmıştır. İkinci bölümde tezde kullanılan bazı tanım ve teoremler verilmiştir. Üçüncü bölümde konveks stokastik süreçler ve bu süreçlerle ilgili bazı eşitsizlikler ele alınmıştır. Dördüncü bölümde sonuç ve öneriler verilmiştir.
Özet (Çeviri)
This thesis consists of four chapters. In the first chapter it is given an introduction historical development on inequalities, probabilty theory and stochastic processes. We given some definitions and theorems which are used in this thesis in the second chapter. In the chapter three, it is obtained convex stochastic processes and some inequalities concerning with this processes. It is given some result and propositions in the fourth chapter.