Sera hıyarlarında farklı askıya alma tiplerinin verime etkisi
In fluence of fraining systems on the productivity of glasshouse cucumbers
  1. Tez No: 4318
  2. Yazar: RAŞİT ZEKİ ELTEZ
  3. Danışmanlar: PROF. DR. AYTEN SEVGİCAN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Ziraat, Agriculture
  7. Yıl: 1988
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Ege Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Bahçe Bitkileri Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 41
Özet
Özet yok.
Özet (Çeviri)
ABSTRA&Î Bu denemede Sahara F ve Peti*a F çeşitleri; spalya, piramit ve yaygın olarak kullanılan şekilde as kıya alınmıştır. Kontrol ve spalya askı şekilleri ile Sahara F çeşiti erkenci verim bakımından en iyi sonucu vermiştir. Toplara verim ve meyve adeti bakımından Spal ya askı şekli en İyi sonucu vermiştir. Çeşitler arasın da verim bakımından fark görülmemiştir. ABSTRACT In this research cucumber plants of cv, Saha ra F and Petita F were trimmed by three different training system» (1) Pyramid, (2) Espalier and (3) Cont rol used by growers. The plants cv. Sahara p trained by espalier and control systems gave the best result from the point of early yield. Sahara p with espalier system gave the best result with respect to the total yield and number of fruits. No differences were found between varieties in terms of total yield.