Esnek topolojik uzaylar üzerine
On soft topological spaces
- Tez No: 432306
- Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. NAZMİYE ALEMDAR
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Matematik, Mathematics
- Yıl: 2016
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Erciyes Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 50
Özet
Esnek küme, esnek topoloji ve esnek topolojik uzay üzerine hazırlanmış bu tez üç bölümden oluşmaktadır. Birinci bölümde esnek küme ile ilgili temel tanımlar verilmiş olup esnek küme üzerinde yapılan işlemler üzerinde durulmuştur. İkinci bölümde esnek topoloji ile esnek topolojik uzay kavramları tanımlanmış ve esnek topoloji örnekleri verilmiştir. Üçüncü bölümde ise esnek ayırma aksiyomları ayrı ayrı incelenmiş ve bunların arasındaki bağıntılar verilmiştir.
Özet (Çeviri)
This thesis prepared on soft set, soft topology and soft topological space consist of three chapters. In the first chapter, general definitions about soft set have been given and the operations made on soft set have been emphasized. In the second chapter, the definitions of soft topology and soft topological space terms have been mae and examples of soft topolog have been given. In the third chapter, soft separation axioms have been examined separately and the relations between them have been shown.