Remote control system for mobile devices
Mobil cihazlar için uzaktan kontrol sistemi
  1. Tez No: 438843
  2. Yazar: GÖRKEM SARI
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. KÖKTEN ULAŞ BİRANT
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Computer Engineering and Computer Science and Control
  7. Yıl: 2016
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Dokuz Eylül Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Bilgisayar Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 53
Özet
Günümüzde mobil cihazlar birçok alanda kullanılmaktadır. Sanayide, akıllı ev sistemlerinde, şirketlerin iş çözümlerinde, bireysel kullanıcılarda mobil cihaz kullanımı gün geçtikçe önemli bir yere sahip olmaktadır. Mobil cihaz kullanımı iş hayatını ve sosyal hayatı oldukça kolaylaştırmaktadır. Mobil cihazların hayatımıza sağladığı bu kolaylıkların bir de maliyeti bulunmaktadır. Özellikle iş çözümlerinde birden çok mobil cihaz kullanmayı tercih eden şirketlerin maliyeti ciddi oranda artmaktadır. Maliyeti arttıran en büyük etkenlerden biri mobil cihazların yönetimi ve kontrolüdür. Şirketler bu yönetim ve kontroller için ciddi bütçeler ayırmaktadır. Ayrıca gerekli düzeni sağlamak için çok sayıda personel görevlendirmektedirler. Bu çalışma kapsamında mobil cihaz yönetim ve kontrol maliyetlerini düşürebilmek için bir uzaktan yönetim sistemi geliştirildi. Bu sistem sayesinde sisteme dahil olan tüm mobil cihazlar tek bir merkezden yönetilebilmektedir.
Özet (Çeviri)
Mobile devices are used in so many platforms nowadays. Mobile device usage is going to be important at industry, smart home systems, business solutions of companies and individual users day after day. Business life's and social life's are facilitated by using mobile devices. There is a cost of permanent usage of mobile devices to ease our life's. Especially, costs of companies which are choose to use of mobile devices for their business solutions are increased significantly. The biggest factor of the increasing costs for solutions are management and control challenges. Companies devote a considerable budget for the management and controls. In addition, the companies needs to employ so many staff for this work. A remote management system was developed to decrease companies management and control costs during this study. All mobile devices are managed and controlled from a single center.