Banach fonksiyon uzayları
Banach function spaces
- Tez No: 444734
- Danışmanlar: PROF. DR. VAGIF S. GULIYEV
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Matematik, Mathematics
- Yıl: 2016
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Ahi Evran Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 78
Özet
Bu tez dört bölümden oluşmaktadır. Birinci bölüm giriş kısmına ayrılmıştır. İkinci bölümde, bu çalışma ile ilgili fonksiyon uzayları ve operatörler hakkında bazı temel kavramlara yer verilmiştir. Üçüncü bölümde, Banach fonksiyon uzaylarının tanımı ve bazı temel özellikleri verilmiştir. Dördüncü bölümde, maksimal operatörü ve Hilbert dönüşümünün Banach fonksiyon uzaylarındaki sınırlılıkları detaylı bir şekilde incelenmiştir.
Özet (Çeviri)
This thesis is consists of four chapters. The first chapter is devoted to the introduction. In the second chapter, some basic concepts about function spaces and operators related to this study are given. In the third chapter, the definition and some basic properties of Banach function spaces are given. In the fourth chapter, the boundedness of maximal operator and Hilbert transform on Banach function spaces is investigated with all details.