Bazı Banach fonksiyon uzaylarında pozitif operatörlerle yaklaşım
Approximation by positive operators in some Banach function space
  1. Tez No: 457755
  2. Yazar: FATİH ŞİRİN
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. YUSUF ZEREN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2016
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Yıldız Teknik Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Analiz ve Fonksiyonlar Teorisi Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 73
Özet
Bu tez altı bölümden oluşmaktadır. Birinci bölüm literatür özeti, tezin amacı ve hipotez kısımlarından oluşmaktadır. İkinci bölümde temel tanım ve teoremlere yer verilip, bölüm üç içerisinde bu çalışmanın iskeletini oluşturan Korovkin tip teoremlerinden bahsedilmiştir, uygulandığı uzaylara değinilmiştir. Dördüncü bölümde analitik fonksiyonlar için pozitif operatörlerle yaklaşıma değinilmiştir. Beşinci bölümde Korovkin tip teoremlerin istatistiksel versiyonu verilip son bölümde sonuç ve öneriler ifade edilmiştir.
Özet (Çeviri)
This thesis consist of six section. The first section is a summary of the literature, aim of thesis and hypothesis. Definitions and theorems of basic are introduced in the second section. Korovkin type theorems creating a skeleton of this work are mentioned in the third section and the spaces applied Korovkin type theorems are given . Fourth section deal with approximation by positive operators in analitic functions space. In the fifth section the statistical version of Korovkin type theorems is given and conclusions and recommendations are expressed in the last section.