Türkiye'de yerel yönetimlerde denetim
Audit in local government in Turkey
- Tez No: 448043
- Danışmanlar: PROF. DR. ALİ ACAR
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Kamu Yönetimi, Public Administration
- Yıl: 2016
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Selçuk Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Kamu Yönetimi Ana Bilim Dalı
- Bilim Dalı: Kamu Yönetimi Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 154
Özet
Değişen koşullar altında küresel düzeyde gerçekleşen hızlı gelişmeler, kamu idaresinde de tesirli olmuş ve idarecilerin kamu yönetimi anlayışında ve kamu yönetimine dair beklentilerinde net değişmelerin gözlenmesi sonucunu doğurmuştur. Kamu yönetimi alanındaki yöneticiler, kamu yönetimini gerçekleştirenlerin denetimini, niteliksel ve niceliksel olarak gereksinimlerini aktif ve en verimli biçimde gidermesini ve bunun devamlılığını istemektedir. Yerel yönetimler ise kamu yönetimi alanında yetkiler her geçen gün artan ve halka hizmet noktasında kamuya en yakın olan birimlerdir. Bu bağlamda yerel yönetim kuruluşlarının etkili ve verimli hizmet sunabilmesi, halkın memnuniyetini temin edebilmesi etkili biçimde denetlenmelerini beraberinde getirmektedir.
Özet (Çeviri)
The rapid developments that occur under varying conditions at the global level, has been effective in public administration and administrators, public management and Public Administration has resulted in the observation of changes in terms of the net. Administrators in the field of Public Administration, public administration, the perpetrators of control, active and correct and in qualitative and quantitative terms the requirements in the most efficient manner requires continuity. Powers in the field of Public Administration and local governments is increasing with each passing day the closest units to the public at the point of service to the public. In this context, local government institutions in order to provide effective and efficient service, able to provide the satisfaction of the people, effectively control brings.