14.15
14.15
- Tez No: 448281
- Danışmanlar: PROF. BURAK BUYAN
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Sahne ve Görüntü Sanatları, Performing and Visual Arts
- Yıl: 2016
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Beykent Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Sinema Televizyon Ana Sanat Dalı
- Bilim Dalı: Sinema Televizyon Sanat Dalı
- Sayfa Sayısı: 41
Özet
Bu tez çalışmasında, insanların çevrelerinde gelişen durumlara kendilerini kapatmaları, modern dünyanın içerisinde sadece kendilerine odaklanmaları ve duyguların nasıl köreldigini, vapurda akordion çalarak insanlardan para toplayan bir kız üzerinden işlenmiştir. Vapurdaki tüm insanlar kızı görmezden gelir. Ancak finalde kıza işitme ve konuşma engeli olan iki kişi para verir. Bu kişiler çalınan müziği duymamalarına rağmen bahşiş vermişlerdir. Ancak normal diye nitelendirdigimiz insanlar duydukları halde kızı görmemişlerdir. Bu tezatlığı kullanarak insanların nasıl duygularını kaybettikleri işlenmiştir.
Özet (Çeviri)
The objective of this thesis is to express how we ignore and did not appreciate our belongings by emulating the belongings of others. It expresses the meet of two children at the park that have different characteristics both in financial and personality basis and utopian life change occurs by addressing the psychology of the child that have a bad financial situation. It is expressed how much the things that we have are important for our life while they are gone and we did not aware of them while we ha.