Detay ve doku fotoğrafları
Detail and texture photography
  1. Tez No: 449839
  2. Yazar: CEMİL ÖZÇELİK
  3. Danışmanlar: PROF. DR. GÜLER ERTAN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Güzel Sanatlar, Fine Arts
  7. Yıl: 2013
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: İstanbul Arel Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Grafik Ana Sanat Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 51
Özet
Detay ve Doku, gerek yapısal gerek sanatsal bakımdan Fotoğrafçılık alanında önemli bir yere sahiptir. Bu çalışma Detay ve Dokuyu biyolojik, fiziksel ve sanatsal süreç içinde incelerken, sanatsal arayış içerisinde, zengin bir evren olmasının önemine işaret etmektedir. Ele aldığım konu doğrultusunda yerli ve yabancı fotoğrafçıların çalışmalarını incelemiş olup, Fotoğraf noktasında etkileyici ve derin görsel anlatımın, iki boyutlu bir yüzey üzerindeki etkisine dikkat çekilmiştir.
Özet (Çeviri)
Detail and texture has structural and artistic importance within photography. This study indicates the importance of a rich universe of the artistic pursuit while reviewing the detail and texture within biological, physical and artistic process. My topic is examined in accordance with the local and foreign photographers' works and draws attention on the impact of the impressive and deep visual expression over two-dimensional surface.