Makina mühendisliği eğitimine uygun motor test laboratuvarının optimum koşullarda tasarımı
- Tez No: 45001
- Danışmanlar: PROF.DR. YAŞAR PANCAR
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Makine Mühendisliği, Mechanical Engineering
- Yıl: 1995
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Dumlupınar Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Sayfa Sayısı: 62
Özet
iv ÖZET Bu tez çalışmasında motor test ve araştırma laboratuvarında yapılması gereken deneyler, deney alet ve cihazları ve laboratuvarın yerleşim esasları üzerinde durulmuştur. Çalışmada, motor deney çeşitleri belirlenerek bu deneylerin yapılmasını sağlayan direkt ve endirekt cihazların çeşitleri ve çalışma esasları belirtilmeye çalışılarak, günümüz modern alet ve cihazlarından örnekler verilmiş, deney sonuçları değerlendirilmiştir. Sonuçta mevcut motor deney ve araştırma laboratuvarları ve gelişmeler incelenerek laboratuvar yerleşiminin esasları belirlenmeye çalışılmıştır.
Özet (Çeviri)
SUMMARY In thesis, several investigation have been done on the necessary test labs and equipment, tools usfed and location of labs have been searehad. Firstly types of equipment used directly on in directly with working principles for the motor test have been chosen and sample equipment and tools have been shown. At the end, the principles of labs locations have searehad by several investigation and present motor test labs.