Halloysite in industrial paint applications
Halloysitlerin endüstriyel boya uygulamaları
- Tez No: 451000
- Danışmanlar: PROF. DR. NURSELİ UYANIK
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Polimer Bilim ve Teknolojisi, Polymer Science and Technology
- Yıl: 2016
- Dil: İngilizce
- Üniversite: İstanbul Teknik Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Polimer Bilim ve Teknolojisi Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 90
Özet
Bu çalışmada halloysitin farklı oranlarda iki farklı kürlenmeye ve formülasyona sahip endüstriyel boyaya eklenerek, kapsamlı boya testlerinin yapılması amaçlanmıştır. Yapılan bu boya testleri sonuçlarına göre, halloysitin boyaların termal dirençlerini ve parlaklıklarını önemli ölçüde arttırdığı, diğer testler için ise herhangi bir olumsuz yaratmadığı tespit edilmiştir.
Özet (Çeviri)
In this study, halloysite was added to two types of curing and formulations of industrial paints at different rates, and many detail tests were applied to these paints to see the effects of halloysite. Based on the results of these paint tests, it was determined that the halloysite significantly increased the thermal resistance and gloss of paints and did not create any negative effects in the other tests.