Bağımsız denetimde KKS-1 kalite kontrol standardının incelenmesi ve bir uygulama
Investigation of the KKS-1 quality control standard in independent audit and an application
- Tez No: 454477
- Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. ZEKİ YANIK
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: İşletme, Business Administration
- Yıl: 2017
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Atılım Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
- Bilim Dalı: Finansman Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 191
Özet
BU tezde, Türkiye Bağımsız Denetim Standartları kapsamında bulunan Kalite Kontrol Standardı (KKS-1)“Finansal Tabloların Bağımsız Denetim ve Sınırlı Bağımsız Denetimleri ile Diğer Güvence Denetimleri ve İlgili Hizmetleri Yürüten Bağımsız Denetim Kuruluşları ve Bağımsız Denetçiler için Kalite Kontrol”kapsamında bağımsız denetim şirketlerinde işleyişi, oluşumu ve ne gibi işlemlerden geçtiğini ana hatları ile anlatan bir çalışma olacaktır. Çalışmanın temel amacı bağımsız denetim şirketlerinde kalite kültürü ile kalite kavramının öneminin vurgulanması ve oluşumunun önemidir. Kalite kontrol Standardının uygulanması esnasında karşılaşılan durumlar incelenmiştir.
Özet (Çeviri)
In this thesis, the main aim of the study is to emphasize the importance of quality culture and quality concept in the independent audit companies and the importance of formation. The situations encountered during the implementation of the quality control standard have been examined In scope of the Quality Control Standard (KKS-1)“Quality Control for Independent Auditing and Independent Auditing of Financial Statements and Other Assurance Audits and Related Services”and“Independent Auditing Institutions Executing Related Services”within the scope of Independent Auditing Standards of Turkey.