İşletmelerde iç denetim ve bunun organizasyon verimliliğine etkileri, Türk tıbbi cihaz ve tek kullanımlık ürün üretim sektörü araştırması
The impact of internal auditing on organisational effectiveness the case of Turkish medical hardware and disposable product manufacturing sector
- Tez No: 454543
- Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. BEKİR EMRE KURTULMUŞ
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: İşletme, Business Administration
- Yıl: 2017
- Dil: Türkçe
- Üniversite: İstanbul Aydın Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 96
Özet
İşletmelerin büyüklüklerinin artması, teknolojik gelişmeler, sorumlulukların paylaşılması ve faaliyetlerin karmaşıklaşması sonucunda iç denetimin önemi artmıştır. Bu çalışmada iç denetim ayrıntılı olarak incelendikten sonra, Sağlık ürünleri üreten üretim işletmelerinde iç denetimin rolünü ve algısını belirlemek için bir uygulama yapılmıştır. Uygulamada iç denetimin işletmelere sağladığı faydalar ile işletmelerde iç denetim problemlerine ilişkin görüşlerin yer aldığı anket uygulaması yapılmıştır.
Özet (Çeviri)
The growth of the size of enterprises, technological developments, sharing of responsibilities and activities of complicating as a result, has increased the importance of internal control. In this study, we analyzed in detail after the internal audit, role of internal audit in manufacturing enterprises producing health products and performed an application to determine the perception. In practice, the benefits to businesses on the problems with internal audit it has been carried out a survey of the views of enterprises.