Kuşkonan Tepesi ve çevresi florası (Ankara)
The Flora of Kuşkonan Hill and inviorements (Ankara)
  1. Tez No: 45556
  2. Yazar: FUAT ORHAN
  3. Danışmanlar: DOÇ.DR. HAYRİ DUMAN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Biyoloji, Biology
  7. Yıl: 1995
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Gazi Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  13. Sayfa Sayısı: 79
Özet
KUŞKONAN TEPESİ VE ÇEVRESİ FLORASI (ANKARA) (Yüksek Lisans Tezi) Fuat ORHAN GAZİ ÜNİVERSİTESİ FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ Eylül 1995 ÖZ Araştırma alanını oluşturan Kuşkonan Tepesi, Ankara İli, Kazan İlçesi, sınırları içersinde yer alır. Bu çalışmada 381 bitki örneğinin değerlendirilmesiyle, 53 familyaya ait 188 cins ve 254 tür ve tür altı takson tespit edilmiştir. Endemizm oranı % 20,1'dir. Türlerin fitocoğrafik bölgelere göre dağılımı şöyledir: Iran-Turan elementleri % 23,7, Akdeniz elementleri % 4,3 ve Avrupa- Sibirya elementleri % 3,5'dir. Teşhis edilen türlerden 13'ü A4 karesi için yeni kayıttır.
Özet (Çeviri)
THE FLORA OF KUŞKONAN HILL AND INVIOREMENTS (Master Thesis) Fuat ORHAN GAZI UNIVERSTY INSTITUTE OF SCIENCE AND TECHNOLOGY September 1995 ABSTRACT The Kuşkonan Hill is in the boundry of Kazan (Ankara) town. 254 taxa belonging to 188 genera and 53 families, have been found after identification of 381 plant specimens collected from the research area. The rate of endemism is 20.1 %. The distribution of taxa according to phytogeographical regions are as follows, Irano-Turanian elements 23,7 %. Mediterranean elements 4.3 % and Europe-Siberian 3.5 %. 13 species new record for A4 square.