Kat köllektörlü ısıtma sistemlerinin karşılaştırılması, sistem seçimi ve projelendirilmesi
  1. Tez No: 46085
  2. Yazar: BAKİ KÖSE
  3. Danışmanlar: DOÇ.DR. M. OSMAN ISIKAN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Makine Mühendisliği, Mechanical Engineering
  7. Yıl: 1995
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Marmara Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  13. Sayfa Sayısı: 66
Özet
ÖZET Bu araştırma kat kollektörlü ısıtma sisteminin klasik radyatörlü ısıtma sisteminden farklı olan yönlerini ye yerden ısıtma sistemi arasındaki bağıntı ve benzerliklerinin incelenmesini içermektedir. Araştırmamın ilk bölümünde kat kollektörlü ısıtma sisteminin klasik sistem 'den farklı yönleri, malzeme, avantaj ve dezavantajları incelenmiştir, ikinci bölümde ise sistemin DİN 4701 'e ve TSE' ye göre projelendirilmesi yapılmıştır. üçüncü bölümde ise yerden ısıtma sistemi hakkında kısa bilgiler verilmiştir. Dördüncü bölümde ise iki sistemin karşılaştırılması, Sonuç ve öneriler bulunmaktadır. II
Özet (Çeviri)
SUMMARY In this study, the heating system with floor collectors are presented and the comparisons with the classical heating system and the floor heating system are made. In the first chapter, the differences between the classical system and the system with floor collectors are examined including material aspects. In the second chapter, the design of the system and the heat loss calculations according to DIN 4701 and TSE (Turkish Standards Institute) standards are given. In the third chapter information abont the floor heating system is presented. In the fourth chapter, the conclusions of this study are given. Ill