Satın alma sıklığını etkileyen faktörler: Akıllı telefonlar üzerine bir uygulama
Factors affecting purchase frequency: An application on smartphones
  1. Tez No: 463154
  2. Yazar: BARIŞ BATUHAN GEÇİT
  3. Danışmanlar: PROF. DR. BAHTİŞEN KAVAK
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İşletme, Business Administration
  7. Yıl: 2017
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Hacettepe Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 83
Özet
Bu çalışmanın amacı; satın alma sıklığını etkileyen faktörleri tartışmaktır. Bu amaçla satın alma sıklığını etkileyen faktörler; ürüne ilişkin faktörler, markaya ilişkin özellikler, sosyal faktörler ve bireysel özellikler olarak belirlenmiştir. Elde edilen sonuçlara göre; markaya ilişkin özellikler, sosyal faktörler, bireysel özellikler ve ürüne ilişkin faktörlerin iki alt başlığından biri olan ürüne ilişkin ek hizmetlerin akıllı telefon satın alma sıklığı üzerine etkisinin istatistiksel olarak anlamlı seviyede olduğu (p0,05) sonucuna ulaşılmıştır. Anahtar Sözcükler Satın Alma Sıklığı, Marka, Ürün, Bireysel Özellikler, Sosyal Faktörler, Akıllı Telefon.
Özet (Çeviri)
Purpose of this study is to discuss the factors effecting purchase frequency. Fort his purpose; product related factors, brand related factors, social factors and individual features are determined as the factors effecting purchase frequency. According to the results obtained; brand related factors, social factors, individual factors and one of the two subtopics of product related factors, additional services of product have a significant effect on smartphone purchase frequency statistically (p0,05). Keywords Purchase Frequency, Brand, Product, Individual Factors, Social Factors, Smartphone