(BSM,BSD) Makina ve dil sistemi tasarımı
- Tez No: 46775
- Danışmanlar: PROF.DR. FEVZİ ÜNLÜ
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Matematik, Mathematics
- Yıl: 1995
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Ege Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Sayfa Sayısı: 149
Özet
ABSTRACT (BSM, BSD) Machine and Language System has been designed for teaching the String Processing to the students in the age groups of the Elementary School and High School. It İs an entegrated System of a computer BSM, and its programming language BSD, which makes possible to program BSM The Objective, the elements, the relations existing between the elements of the entegrated system (BSM, BSD) have been accomplished by the (FLA, HOB) design technique given in Onlö[l, 2, 3, 4, 5, 6] with the assignments of "FLA
Özet (Çeviri)
ÖZET (BSM, BSD) Makina ve Dil Sistemi, İlköğretim ve Ortaöğretimde bu yaş grubuna imdizi işlem (String Processing) kavramını öğretmek amacı ile tasarımlanmış bir bilgisayar ve onun programlamasını mümkün kılan forma! dilden oluşmuş bir entegre sistemdir. Bu Yüksek Lisans tezinde sözkonusu entegre sistemin amacı, elemanları, elemanları arasında mevcut olan ilişkiler, her elemanına ünlü[l, 2, 3, 4,5,6]' de verilen (FLA, HOB) tasarım yöntemi ile atanan değerler, " FLA