Büyük Duygu mecmuasının tafsilli fihristi
The classification fihrist of the journal of Büyük Duygu
  1. Tez No: 469174
  2. Yazar: ELİF NUR NALBANT
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. AHMET ÖZPAY
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Türk Dili ve Edebiyatı, Turkish Language and Literature
  7. Yıl: 2017
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Gaziantep Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Türk Dili ve Edebiyatı Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 565
Özet
Büyük Duygu mecmuasının tafsilli fihristinin yapıldığı bu çalışma, dört bölümden oluşmuştur. Birinci bölümde Balkan Savaşları hakkında bilgiler bulunmaktadır. İkinci bölüm kronolojik sıraya göre, yazar adına göre ve konularına göre fihristi ihtiva etmektedir. Üçüncü bölüm mecmuadaki yazıların incelendiği bölümdür. Dördüncü ve son bölümde çeviri yazı metin yer almaktadır. Sonuç kısmında, çalışmanın bütünüyle ilgili ulaşılan yargılara yer verilmiştir.
Özet (Çeviri)
This work, made of a tafsili index of the Great Emotion Majmus, consists of four parts. The first part contains information on the Balkan Wars. The second chapter contains the index according to the chronological order, by the author's name and according to the subjects. The third part is the section where the texts in the passage are examined. In the fourth and last section, there is a transliteration text. In the conclusion section, the judgments reached concerning the whole of the work are given.