Taşıtlarda ve iş makinalarında kullanılan hidrolik sistemlerin incelenmesi
  1. Tez No: 46921
  2. Yazar: ÖVÜN IŞIN
  3. Danışmanlar: DOÇ.DR. ORHAN DENİZ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Makine Mühendisliği, Mechanical Engineering
  7. Yıl: 1995
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Yıldız Teknik Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  13. Sayfa Sayısı: 91
Özet
ÖZET Bu çalışmada temel konu hidrolik güç iletimidir. Önce güç iletiminin avantajları ve dezavantajları diğer güç iletimi yöntemleri ile karşılaştırılmıştır Hidrolik güç iletimi hidrodinamik ve hidrostatik tahrik olmak üzere iki kısma ayrılır. Her iki tahrik yönteminin de temel prensipleri ayrı ayrı incelenmiştir. Diğer bir bölümde hidrolik sistem elemanları olan hidrolik pompalar, motorlar, silindirler ve valilerin işlevleri detaylı olarak anlatılmıştır. Son bölümde ise hidrolik sistemlerin taşıtlar ve iş makinalanndaki uygulamaları verilmiştir.
Özet (Çeviri)
SUMMARY In this study main subject is hydraulic power transmission. Firstly it was compared to other power transmission methods. Hydraulic power transmission has to section. This sections are hydraudynamic and hydraustatic incetemerrk was examined. In the other part functions of hydraulic pumps, motors, cylinders and valves wer shown with detailed as companents of hydraulic systems. Last part includes applications of hydraulic systems. For this propose working principle equipments of hydraulic - systems in vehicles and loaders.