Seramik döküm filtreleri ve alümina bazlı köpük filtre üretimi
  1. Tez No: 47006
  2. Yazar: REMZİ GÖREN
  3. Danışmanlar: PROF.DR. MÜZEYYEN MARŞOĞLU
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Metalurji Mühendisliği, Metallurgical Engineering
  7. Yıl: 1995
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Yıldız Teknik Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  13. Sayfa Sayısı: 74
Özet
ÖZET Bu tez çalışması genelde dört özelde ise İM ana bölümden; filtre ve filtrasyonun tanım, özellik ve mekanizmaları hakkındaki teknik bilgiler ile köpük filtre üretim sürecinden oluşmaktadır. Birinci bölüm; filtrelerin gereksinim ve tarihsel gelişim evrelerini konu alan Giriş 'i oluşturmaktadır, ikinci bölüm; filtrelerin tanım ve özellikleri hakkında bilgilerin yer aldığı Filtreler ve Üçüncü bölüm ise; filtrasyon ve filtrasyon mekanizmaları hakkında bilgilerin yer aldığı Filtrasyon bölümünü kapsamaktadır. Dördüncü ve son bölümde de; tezin asıl konusu olan köpük filtreler hakkında ürerim teori ve süreci ile değerlendirilmesi yer almaktadır. III
Özet (Çeviri)
SUMMARY This Master Thesis entitled“ Ceramic Foundry Filters and Alumina Based Foam Filter Production”, is arranged in five chapters. The thesis consists of mainly two studies; 1) the explanation of Ceramic Foundry Filters and the process of Filtration, 2) the Production of Ceramic Foam Filter. The first chapter covers the introduction of historical background and requirements of those filters. In the second chapter, thecnical features of the filters are given. In the third chapter, the theory and mechanisms of filtration is explained. The fourth chapter consists of two important sections, the theory of Ceramic Foam Filter Production and experimental studies dealing with this process. In the last chapter, the fifth chapter, the results from experimental studies are discussed. IV