Kesirli mertebeden damping terimli Petrovsky denkleminin çözümlerinin patlaması
Blow up of the solutions for the Petrovsky equation with fractional damping terms
  1. Tez No: 470094
  2. Yazar: TURGAY UYSAL
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. ERHAN PİŞKİN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2017
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Dicle Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 63
Özet
İkinci bölümde Petrovsky denklemi ile ilgili yapılan çalışmalar özetlenmiştir. Üçüncü bölümde tez boyunca gerekli olan temel tanım, teorem ve eşitsizlikler verilmiştir. Dördüncü bölüm ise iki alt kısımdan oluşmuştur. İlk kısımda damping ve kaynak terimli Petrovsky denkleminin çözümlerinin patlaması incelenmiştir. İkinci kısımda ise kesirli mertebeden damping terimli Petrovsky denkleminin çözümlerinin patlaması çalışılmıştır.
Özet (Çeviri)
In the second chapter, discussed Petrovsky equation with the historical development of studies carried out to date on. In the third chapter, the basic definitions, theorems, and inequalities that will be used in this thesis is are provided. The fourth section consists of two subsections. Blow up for the Petrovsky equation in the first episode of damping and source; In the second part, Blow up for the Petrovsky equation with damping in the fractional order was studied.