Tekirdağ ili Saray ilçesi kırsal kalkınma projesi
  1. Tez No: 47586
  2. Yazar: HASAN NACİ ÖZCAN
  3. Danışmanlar: Y.DOÇ.DR. HASAN GÜNGÖR
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Ziraat, Agriculture
  7. Yıl: 1995
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Trakya Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Tarım Ekonomisi Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 90
Özet
ÖZET Bu tezin amacı. Tekirdağ ili. Saray üçesi'nin kırsal şeni yatuımlaruı hangi alanlara sapılması gerektiğini ortaya çıkarmaktır. Saray merkez, 2"si belde, 211 köy olmak üzere anketler hasırlanmış ve doldurulmuştur. Sorulan sorularda bölgenin potansiyelinin ne olduğu saptanılmaya çalışılmış ve neler sapılması gerektiği konusunda üreticilerin fikri alınmış ve bunlann hangi ölçüde yaplması gerektiğine dair önerilerde bulunulmuştur. Başlıca geçim kaynağı tarım ve hayıancüık olan bölgede üretimi arttırmak için yeniliklerden üreticileri daha çok fayialanriırmak ve bu yenilikleri onlara kabul ettirebilmek, bu çalışmanın asü amacım oluşturmaktadır. Bu bölgede meyae ve sebze yetiştiricilik azdır, nedense üreticiler kendi ihtiyaçlarını yetiştirrnemektedirler. Sanayii bölgesine yakın olan bu bölge Çerkezköy ve Çorlu'da yaşayan insanların tarımsal ve hayvansal kaynaklı yiyeceklerini karşılamak için üretim haline getirilmelidir.
Özet (Çeviri)
SUMMARY This research murk is city of Tekirdağ and administrative of Saray, rural of development mü provide the investments are to become prestite iwhich they must make to aers. Saray center ms prepared and completed some public surveys tro city town and twentyone village. To asked guestions ^nat'sthe potential determining studied of district in and the producers ideas had resented that,what about they must do. and ^ms made some suggestions about 'which how must they do. That's district which head of living sources agricultural and stockbreeding for auction of production, pioducers to make of use from nevts, acceptance can case these to them. This is forming ^hich original study purpose. In this district gnroiHg unit and vegetable until nent to nothing. Ucmsvmy producers aren't growng their selves needs. This is the district ^ehieh is near of industry district in Çerkezköy and Çorlu living people agricultural and animal product origin for provide the same food to make gpTOig aers.