Finans sektöründe Google Adwords'te kullanılan remarketing (Yeniden pazarlama) reklam modeli üzerine bir araştırma
A research in finance sector regarding Google Adwords remarketing model
  1. Tez No: 476872
  2. Yazar: NAİM ÇETİNTÜRK
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. EMEL POYRAZ
  4. Tez Türü: Doktora
  5. Konular: Halkla İlişkiler, Reklamcılık, İşletme, Public Relations, Advertising, Business Administration
  7. Yıl: 2017
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Marmara Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Halkla İlişkiler Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Reklamcılık ve Tanıtım Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 236
Özet
İnternet reklamcılığında hedefleme başarılı bir dijital pazarlama kampanyası gerçekleştirmenin anahtar ölçütüdür. Pek çok farklı hedefleme türü arasında dijital pazarlama uzmanlar Remarketing hedefleme türünün, bir web sitesindeki ürün ya da hizmeti inceleyen kişilere gösterim yapılması nedeniyle daha iyi performans verdiği konusunda görüşler sunmaktadır. Ancak remarketing, kişilerin internet kullanımlarını takip ediyor olması ve incelenen ürünün sürekli gösterilen bir reklama dönüşmesi açısından sakıncalar taşımaktadır. Bu araştırmada finans sektöründe yer alan bir kurumun internet sitesi aracılığı ile dijital pazarlama kampanyası yapılarak biri normal diğeri remarketing hedefleme ile iki farklı gruba gösterim yapılmış ve sonuçlar T-Testi ile değerlendirilerek iki gösterim türü arasındaki minör farklar ortaya konmuştur.
Özet (Çeviri)
Targeting is a key factor in internet advertising to gain successful results. Digital marketing professionals indicating that Remarketing is one of the most efficient targeting strategy among many others; as it aims people who previously visited a product or service's web page. But remarketing can be also a risky targeting, as its tracking internet user's visiting patterns and displaying a banner about a product which already seen before. In this study a digital marketing campaign of a financial broker company implemented and analyzed, regarding a financial education seminar which aims to convince people to attend. Throughout the campaign; remarketing and normal targeting method used on 2 different similar audience groups. Results are analyzed with T-Test and minor differeneces between normal and remarketing targetin methods are discovered.